درباره ایران تیونر

در اصطلاح خودمانی وقتی میخواهیم به امکانات ماشین اضافه کنیم و یا آنرا ارتقاء دهیم تیونینگ خودرو میگوییم. خودروهای داخلی و برخی از خودروهای خارجی را با حداقل امکانات می‌سازند تا قیمت تمام شده محصول برای خریدار کاهش پیدا کند. به این ترتیب خیلی از ویژگی‌ها و آپشن‌های خودرو که می‌تواند رانندگی را جذاب‌تر کند دیگر در اتومبیل دیده نمی‌شود. به همین دلیل هم برخی از رانندگان تصمیم می‌گیرند با توجه به سلیقه و نیاز خود تغییراتی در را اتومبیل ایجاد کنند. این تغییرات می‌توانند در موتور، ظاهر و حتی آپشن‌ها باشد. به چنین کاری در اصطلاح تیونیگ خودرو می‌گویند.

تیونینگ ماشین

محصولات ایران تیونر در جهت کاراریی بهتر خودروهای داخلی و خارجی

در اینجا شما با برخی از توانایی های ایران تیونر آشنا خواهید شد که روی خودرو های ایرانی و یا خارجی میتوانید انجام دهید. در اصل شما با اضافه کردن سیستم صوتی حرفه ای برای خودرو خود یا سیستم امنیتی شامل دزدگیر و یا دوربین ثبت وقایع خودرو و حتی روکش های بهتر میتوانید از راحتی بیشتر حتی در ماشین های تولید داخلی بهرمند شوید.

تیونینگ سیستم صوتی و تصویری

شاهد این هستیم که در خیلی از خودرو های ایرانی سیستم صوتی خوبی بکار نرفته است، یعنی همانطور که گفتم کارخانه از ضبط و باند معمولی در تولید خودرو استفاده کرده است.

نصب ضبط ماشین

همچنین در خودروهای قدیمی سیستم صوتی تنها محدود می‌شده به یک رادیو ساده ولی امروزه سیستم صوتی علاوه بر قابلیت پخش موسیقی، کاربردهای وسیع تری از جمله، گیرنده وای فای، بلوتوث، پخش تصویر از نمای دوربین دنده عقب، نمایش نقشه و لوکیشن خودرو، نمایش صفحه کلید‌هایی برای کنترل قسمت‌های برقی خودرو و … می‌باشد. به همین منظور کسی نیست که از وجود این امکانات بر روی خودروی خود، بدش بیاید!

ما در ایران تیونر بهترین و ارزانترین سیستم صوتی که مناسب خودروی شما است را مشاوره میدهیم. به طور مثال ممکن است بلندگوهای خودرو به صورت کلی حذف و با مدل‌های قوی تر و بیس دار تعویض گردند. یا آنکه دوربین دنده عقب به صورت کامل به این سیستم اضافه گردد.

سیستم های پایونیر، سونی، جی وی سی، مکسیدر، کنوود و اینفینیتی از برندهای عالی و مناسب خودرو ها میباشد که در ایران تیونر میتوانید آنرا تهیه و نصب کنید.

تیونیگ صندلی توسط روکش و یا تعویض صندلی

براحتی با تعویض روکش و صندلی خودرو هم نمای داخل آنرا شیک تر کنید و هم از خراب شدن صندلی اصلی ماشین جلوگیری کنید. صندلی یک خودروی حرفه‌ای و لوکس ممکن است دارای انواع سنسورهای برقی، تنظیمات برقی، سرد کن، گرم کن و حتی ماساژور باشد. قطعا هر راننده‌ای دوست دارد که به جای یک صندلی ساده یکی از این صندلی‌ها را داشته باشد. شما میتوانید از روکش های چرمی و پارچه ای و تلفیقی برای راحتی خود استفاده کنید. در ایران تیونر انواع روکش صندلی برای خودروها و متناسب با هر خودرویی موجود است.

تیونینگ شیشه‌های خودرو

علاوه بر محدودیت‌های نظام رانندگی کشور در دودی کردن شیشه‌ها، باز افرادی هستند که علاقه شدیدی به دودی کردن شیشه‌های خودروی خود دارند.

البته تا حدی از طیف رنگی، دودی کردن شیشه‌ها مجاز و حتی مفید است که از ورود اشعه‌های مضر خورشید به داخل کابین می‌تواند جلوگیری کند. جرا که بسیاری از خودروهای امروزه به صورت پیش فرض و فابریک، از شیشه دودی در شیشه‌های طرفین غیر از شیشه جلو استفاده می‌کنند.

تیره شدن شیشه‌های خودرو، فارغ از اینکه رنگ بدنه ماشی چه رنگی باشد، جلوه زیبایی به ظاهر خودرو می‌دهد که نسبت به تغییر عظیمی که در ظاهر خودرو به وجود می‌آورد بسیار ارزان تر از سایر تیونیگ‌های دیگر به حساب می‌آید.

تیونینگ ایسیو، ریمپ ای سی یو یا کامپیوتر ماشین

یکی از قطعات مهم در خودروهای امروزی قطعه ECU یا همان کامپیوتر خودرو می‌باشد که تقریبا اکثر رفتارهای خودرو را کنترل و تنظیم می‌کند. این قطعه برنامه نویسی شده می‌تواند دریچه ورود هوا و میزان پاشش سوخت را کنترل کند و به صورت چشم گیری بر قدرت و توان موتور تاثیرگذار می‌باشد که می‌توان با تعویض و بهتر نمودن این قطعه و استفاده از چیپ ست‌های حرفه‌ای و اسپرت تر، قدرت و توان موتور را افزایش داد.

این قطعه خود یکی از مهمترین قطعات در عمل تیونینگ فنی خودرو می‌باشد که بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی و آشنایی با موتور و بخش فنی خودرو از آن غافل هستند و در واقع بیشتر به تیونینگ ظاهری بها می‌دهند اما یک خودروی اسپرت زیبا قطعا باید از لحاظ، شتاب، سرعت و قدرت موتور نیز حرفی برای گفتن داشته باشد که با پروگرام این قطعه نیز می‌توانید به شتاب و سرعت و قدرت بیشتری دست پیدا کنید.

سیستم امنیتی خودرو

سیستم امنیتی خودرو در واقع به تمامی تمهیداتی که برای در امان ماندن خودرو از سرقت به کار برده می‌شود گفته می‌شود.

نصب دزدگیر ماشین

سیستم‌های امنیتی ماشین از زمانی به عنوان یک موضوع که در مراحل اولیه تولید خودرو مطرح شد که تعداد خودروهای سرقت شده به آماری بیش از حد معقول رسیدند.

شکایت صاحبین خودرو، شرکت‌های خودروسازی را به فکر فرو برد که به فکر طراحی یک سری تمهیدات امنیتی باشند. در اوایل این تمهیدات تنها به قفل کردن درب‌های خودرو، قفل فرمان و … خلاصه می‌شد که سارقین به راحتی می‌توانستند از این فیلترهای ساده برای دستیابی به هدف خود عبور کنند.

بهترین لوازم در سیستم امنیتی خودرو

  • قفل فرمان
  • قفل پدال
  • قفل دستی
  • پاور ویندوز
  • دستگاه رهیاب GPS
  • دوربین ثبت وقایع
  • دزدگیر تصویری

انواع دزدگیر در سیستم‌های امنیتی خودرو

سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها در مدل‌ها و آپشن‌های متفاوتی تولید و به بازار عرضه می‌شوند که در واقع وظایف همه آنها حفظ امنیت خودرو در برابر هرگونه سرقت و تجاوز ناخواسته به خودروی ماست.

دزدگیر ساده

یکی از سیستم‌های امنیتی مربوط به دزدگیرهای ساده می‌باشد که به دلیل قیمت ارزان آن نسبت به سایر سیستم‌های امنیتی دیگر از پر طرفدار ترین دزدگیرها در بین عموم رانندگان می‌باشد.

این سیستم امنیتی کارایی متوسط و پایین تری نسبت به سایر دزدگیرها و سیستم‌های امنیتی دیگر دارد و می‌توان گفت که ضریب امنیتی آن نسبت به دیگر سیستم‌های دیگر پایین تر است و برای سارقین نیز خوشایند تر!

البته ناگفته نماند که این سیستم برای عموم سارقین یک سیستم سخت و غیر قابل عبور می‌باشد. این نوع سیستم امنیتی ساده دارای کنترل ریموت با برد تقریبی و حداکثر یک کیلومتر می‌باشند.

همین مدل دزدگیر ساده خود دارای دو نوع ریموت صدا دار و تصویری و ریموت بی صدا و بدون تصویر می‌باشد. نحوه عملکرد این سیستم به این صورت می‌باشد که در صورت برخود و لرزش خودرو شروع به آژیر کشیدن می‌کند که در نوع ریموت ساده آن، به دلیل اینکه همه صداهای آژیر دزدگیر مشابه به هم می‌باشند ما متوجه نخواهیم شد و همیشه فرض بر این است که صدای آژیر پخش شده در خیابان مال همسایه است!

اما در نوع ریموت تصویری و صدا دار، بعد از برخورد ضربه به بدنه ماشین و یا هر گونه دست کاری و لرزش ایجاد کردن در خودرو، به ریموت کنترل از طریق سنسورهای موجود در سیستم امنیتی امواجی ارسال می‌شود که خود ریموت نیز به صدا در می‌آید و ما متوجه می‌شویم که صدای آژیر از خودروی همسایه نیست و برای ماشین ماست!

قیمت دزدگیر ساده در حقیقت پایین تر از مدل‌های دیگر می‌باشد و از امکانات جانبی این دزدگیرها که بر روی ریموت آن تعبیه شده است، باز و بسته کردن خودرو از راه دور ( ولی نه چندان دور ) می‌باشد.

نصب سیستم امنیتی خودرو

دزدگیر سیم کارتی

دزدگیر سیم کارتی در واقع یکی از بهترین و حرفه‌ای ترین دزدگیر در بین صاحبین خودرو شناخته شده است. این سیستم امنیتی در واقع می‌تواند هر گونه گزارشات مربوط به امنیت و سرقت و برخورد با خودروی شما را از طریق شبکه اینترنت و یا پیامک به راننده اطلاع دهد.

برای استفاده از این سیستم امنیتی سیم کارتی می‌بایست برنامه مربوط به آن نیز بر روی گوشی راننده نصب باشد. از امکانات جانبی این خودرو نیز می‌توان به روشن و خاموش کردن خودرو توسط ریموت، نمایش موقعیت جغرافیایی خودرو و ردیابی آن و گزارش حدودی سرعت خودرو اشاره کرد.

از امکانات این سیستم می‌توان به کنترل و نظارت بر خودرو هم از طریق اپلیکیشن نصب شده بر روی گوشی اشاره کرد و هم به ریموت کنترل آن، اما ممکن است به دلیل فاصله طولانی که خودروی شما با جایی که شما در آن قرار دارید، صدای آژیر دزدگیر خودروی خود را نشنوید.

این قابلیت نیز در این سیستم امنیتی وجود دارد که بلافاصله از طریق ریموت به شما هشدار می‌دهد و شما می‌توانید در صورت بروز حادثه سرقت، با استفاده از ریموت این سیستم، اقدام به توقف و خاموش کردن خودروی خود نمایید.

دزدگیر تصویری

اما نوع سوم این دزدگیرها مرسوم به دزدگیرهای تصویری می‌باشند. قبل از هر چیز توصیه ما به شما این است که امروزه دزدگیرهای بی کیفیت و طرح اصلی با برندهای گمنامی نیز در بازار با قیمت‌های پایین تری موجود هستند که پیشنهاد می‌شود به هیچ وجه از آنها استفاده نکنید.

دزدگیرهای تصویری بر بروی صفحه نمایش کوچکی که بر روی ریموت تعبیه شده است، شمای کاملی از خودروی شما را نشان می‌دهد که با بروز هر گونه اتفاقی، با توجه به سنسورهای موجود در این سیستم، بر روی ریموت به شما گزارش دقیقی از اتفاق افتاده را نمایش می‌دهد.

یکی از ویژگی‌های این دزدگیرها برد بسیار بالای ریموت آنها می‌باشد. این سیستم نیز از یک سری امکانات جانبی مانند سایر دزدگیرهای دیگر بهره مند است که قبلا در مدل‌های قبلی نیز به انها اشاره کردیم.

در حالت کلی هر سه مدل سیستم دزدگیری که به آنها پرداختیم چند وظیفه زیر را به صورت عمومی و مشترک با هم دارا هستند:

  1. جلوگیری از سرقت خودرو و تجهیزات داخل آن
  2. قابلیت باز و بسته کردن دربهای آن
  3. کنترل بخشی از موارد مربوط به خودرو توسط ریموت و ایجاد حس نا امنی برای سارقین

چرا که سارق همیشه به دنبال راحتی و سرقت از خودرویی می‌گردد که بی دردسر تر باشد.

خرید بهترین دزدگیر خودرو

برای رهایی از سر درگمی و اطمینان از یک خرید درست که خیالتان برای سالها از امنیت خودروی خود راحت باشد پیشنهاد می‌کنیم که به مواردی که در ادامه به عنوان راهنمای خرید بهترین دزدگیر آورده شده است توجه داشته باشید.

یک سیستم امنیتی و دزدگیر با کیفیت و قابل اعتماد باید یک سری ویژگی‌های خاص داشته باشد. که هر کدام از آنها می‌تواند به تنهایی تعیین کننده یک دزدگیر با کیفیت و اعتبار بالا باشد.

اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید برند و شرکت سازنده دزدگیر می‌باشد. چرا که ما مطمئن هستیم یک برند شاخص و با اعتبار بالا قطعا تصمیم به تولید یک سیستم امنیتی بی کیفیت نمی‌گیرد و می‌دانیم که یک ویژگی و آپشن جانبی را یا به این سیستم اضافه نمی‌کند و یا اگر اضافه کند از عملکرد صحیح آن نیز مطمئن خواهیم بود.

در بسیاری از دزدگیرهای مشابه، اما بی کیفیت، ممکن است که راننده فریب آپشن‌های ظاهری موجود بر روی کنترل ریموت را بخورد و غافل از اینکه به دلیل کیفیت پایین و برند نبودن و گمنام بودن این شرکت، ممکن است به زودی حتی خود سیستم امنیتی نیز از کار بیوفتد.

 دوربین ثبت وقایع خودرو

در بسیاری از تصادفات رانندگی، تا آمدن پلیس و رسیدگی به موضوع و یافتن متخلف، دعوا بر سر مقصر پیش آمده است؛ برای حل این مشکل و جلوگیری از نزاع و کشمکش بین رانندگان، شرکت های مختلف با ارائه کاربرد های دوربین خودرو ، رانندگان را برای خرید دوربین خودرو تشویق کرده اند.

دوربین ماشین یا خودرو در هر قسمتی از ماشین قابل نصب است و علاوه بر ضبط وقایع، بعضی از این دوربین ها به صورت بر خط و زنده هم در تلفن همراه شما تصاویر را پخش می کنند.برای خرید دوربین خودرو با ما همراه باشید، همچنین برای دریافت قیمت دوربین خودرو به قسمت بالا مراجعه کنید یا با کارشناسان دوربین مارکت در تماس باشید.

کاربرد دوربین برای ماشین

از آنجایی که دوربین مدار بسته ماشین دارای لنزهای مختلفی است، قابلیت نصب بر اساس کاربرد های مختلف در قسمت های مختلف خودرو را دارد.

ثبت حوادث رانندگی توسط دوربین خودرو

نصب دوربین ثبت وقایع خودرو

در جاده، اتوبان یا خیابان روزانه تصادفات بسیاری رخ می دهد، مقصر اکثر این تصادف ها مشخص نیست اما دوربین برای ماشین ( خرید دوربین ثبت وقایع خودرو ) این قابلیت را دارد که وقایع و تصادفات خودرو را ثبت کند. تنها کاربرد دوربین برای خودرو درجاده یا اتوبان نیست، حتی هنگام پارک ماشین خود امکان این وجود دارد که وسیله ای دیگر به ماشین شما اصابت کرده باشد؛ اینجاست که خرید دوربین خودرو به کمک شما می آید و می تواند پلاک آن وسیله را ضبط کند.

دوربین ثبت وقایع خودرو برای هر ماشینی ضروری است و بهتر است روی هر ماشینی نصب گردد تا در صورت پیش آمدن وقایع بتوان مقصر را توسط دوربین ثبت وقایع خودرو شناخت. دوربین ثبت وقایع خودرو در صورت لرزش به طور خودکار روشن می شود و شروع به ضبط می کند.